10 tradhtarët e paharruar të El Clasicos
Real Madrid-Barcelona do të luhet ditën e shtunë, ora 13:00, por emocionet e sfidës kanë filluar tashmë.

Përtej rivalitetit të tyre, ka edhe nga ata lojtarë që i kanë veshur të dyja fanellat dhe i kanë përjetuar emocionet nga dy krahë të ndryshëm, shkruan Panorama.

Ja lista me 10 lojtarë që kanë luajtur edhe me Realin edhe me Barcelonën:

Luis Figo

Paraqitje për Real Madridin: 239

Paraqitje për Barcelonën: 249

Ronaldo (Fenomeni)

Paraqitje për Real Madridin: 177

Paraqitje për Barcelonën: 49

Julien Lopetegi

Paraqitje për Real Madridin: 1

Paraqitje për Barcelonën: 5

Havier Saviola

Paraqitje për Real Madridin: 29

Paraqitje për Barcelonën: 168

Xhorxh Hagi

Paraqitje për Real Madridin: 84

Paraqitje për Barcelonën: 51

Gheorghe Hagi, Real Madrid

Samuel Eto’o

Paraqitje për Real Madridin: 6

Paraqitje për Barcelonën: 199

SAMUEL-ETOO-REAL-MADRID

Bernd Shuster

Paraqitje për Real Madridin: 86

Paraqitje për Barcelonën: 238

Mikael Laudrup

Paraqitje për Real Madridin: 76

Paraqitje për Barcelonën: 216

Robert Prosinecki

Paraqitje për Real Madridin: 73

Paraqitje për Barcelonën: 23

Luis Enrike

Paraqitje për Real Madridin: 213

Paraqitje për Barcelonën: 300
Be the first to comment

Leave a Reply