A e dini këtë fakt për ‘Mehmet Kosovën’?
Kenan Imirzalıoğlu është aktori që rrëmbeu zemra të shumë femrave, si shkak të pamjes tërheqëse që ka. Roli i tij si Mehmet Kosova në serialin e famshëm ‘Aci Hayat’ e solli shumë pranë publikut shqiptar për shkak të mbiemrit që kishte në këtë serial.

Të shumta ishin aludimet në prejardhjen e tij shqiptare por kombësia e tij është e pastër turke, përcjell orainfo.

Kenan në Turqi është i njohur për talentin e tij në aktrim, prandaj edhe në shumë seriale ku ai luan ka rolin kryesor.

Fama e tij është në kulm dhe aktori që duket shumë i ri, numëron plot 43 vjet. Pavarësisht numrit të madh të viteve, ai ende është ‘magnet’ për shumë vajza të reja, por që Kenan është i martuar që nga viti 2016 me aktoren Sinem Kobal.
Be the first to comment

Leave a Reply