A e dini sa e ka pagën mujore Blendi Fevziu? Do habiteni nga shuma
Pas publikimit të blerjes prej 1.13 miliardë lekësh të aksioneve në një bankë nga ish- gazetari dhe deputeti i PS-së, Alfred Peza, duket se ka nisur edhe loja e publikimit të pagave për gazetarët që drejtojnë emisione të njohura.

Kështu sipas lajmeve që publikohen nga media pranë qeverisë Blendi Fevziu, krijuesi dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në TV Klan, paguhet me një shumë marramendëse prej 37 mijë eurosh.

Diçka që secili prej nesh e lakmon këtë pagë, që krahasuar me nivelin e jetesës në Shqipëri apo edhe me rrogat e gazetarëve të thjeshtë, është sa buxheti vjetor i një gazete relativisht të madhe në vendin tonë.

Por sipas të njëjtave lajmeve të bërë publike nga mediat pranë qeverisë paga që merr Fevziu në muaj është veç një pjesë e tij, pasi ai ka në zotërim dhjetëra apartamente, vila të ndryshme, biznese si dhe aksione në një qendër biznesi që po ngrihet në mes të Tiranës, përballë ish-selisë së PD-së.
Be the first to comment

Leave a Reply