A e dini se ç’farë punon babai i dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës
Mediat gjatë ditës së sotme kanë raportuar se i dyshuari për vrasjen e 16 vjeçarit, Aulon Zekës, është Guxim Hadri, një i mitur i cili nuk jetonte në Kosovë.

 

Në mbrëmje Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, një djalë dhe një vajzë të mitur.

Sipas burimeve të Indeksonline, Guxim Hadri, i dyshuari për vrasjen e Aulon Zekës, është djali i ish-drejtori të Muzeut të Kosovës në Prishtinë, Arbër Hadri.

Duhet përkujtuar që sipas informatave që posedon Indeksonline, motivi i vrasjes së 16 vjeçarit kishte të bënte me një lidhje dashurie.

Viktima e këtij rasti është varrosur gjatë pasdites së sotme në varrezat e Dragodanit në Prishtinë, ku shumë njerëz ishin të pranishëm për t’i dhënë lamtumirën e fundit.

 
Be the first to comment

Leave a Reply