Abdush Demiri në RTK: Kërkesat janë legjitime, Zaevi vet bëri thirrje që të kyçet opozita në këtë proces
Nënkryetari i Lëvizjes Besa, Abdush Demiri sonte është i ftuar në emisionin ‘N’shesh’ në RTK. Tema e këtij emisionit është gjendja aktuale politike në Maqedoni, ndryshimet kushtetuese dhe amendamentët e propozuar nga opozita shqiptare.

Nënkryetari Demiri u shpreh se kërkesat e opozitës janë ligjitime dhe vet kryeministri bëri thirrje që opozita të kyçet në këtë proces të rëndësishë.

“Realisht ne kemi pritur nga Zaevi që të ulet me ne, që të vlersoj se a duhet pranuar kërkesat tona për shqiptaret të pranohen, por ai nuk e pa të arsyeshme ta bëj një gjë të tillë”, u shpreh Demiri.
Be the first to comment

Leave a Reply