Aeroplani Stamboll/Cyrih: Thirri ‘Allahu Ekber’, pasagjeri rrihet për spital
Këtë të enjte një rast i paprecedentë ka ndodhur në aeroplanin e Turkish Airlinies e fluturimit Stamboll Cyrih. Një djalë 29 vjeçar, i cili fluturonte sëbashku me vëllain dhe nënën e tij, në momentin kur hapi jogurtin bërtiti “Allahu Ekber”. Menjëherë ndaj tij kanë reaguar pasagjerët, të cilët e kanë sulmuar dhunshëm, shkruan 20min.ch.

Policia kantoniale e Cyrihut e ka konfirmuar ngjarjen. 29 vjeçari nuk është arrestuar, pasi është dërguar në spital nga lëndimet. Policia nuk mund të vërtetojë nëse pasagjeri vërtet ka bërtitur “Allahu Ekber”.
Be the first to comment

Leave a Reply