Afrim Gashi lëpihet dhe me çdo kusht do të hyjë në “QEVERI”
Vazhdon afrimi i Gashit dhe kryeministrit Zoran Zaev. Burime brenda klanit të Gashit thonë për Gazetën Lajm se gjatë kësaj jave do të realizohet dhe një takim me kryeministrit Zoran Zaev dhe Afrim Gashi.

Këto burime tregojnë edhe ditët kur përafërsisht do të realizohet takimi.

“Takimi do të realizohet të mërkurën ose të enjten. Nëse konstatohet se ekziston hapësirë për kyçjen tonë në qeveri, atëherë do të formohen komisione partiake të cilat do t’i konkretizojnë gjërat”, ka thënë ekskluzivisht për Gazetën Lajm një burim partiak.

Me këtë Gashio edhe njëherë e konfirmonë se nuk e ka pas fare gajlen për të bërë reforma apo ndryshime,por synim e ka pas pushtetin.
Be the first to comment

Leave a Reply