Ahmeti: PDK e LDK e kanë zaptuar stacionin e autobusëve
Kryetari i Prishtinës, njëherësh kandidat i Vetëvendosjes për një mandat të dytë në këtë Komunë, ka akuzuar PDK-në e LDK-në se kanë zaptuar Stacionin e Autobusëve të kryeqytetit.

“Edhe sot vazhdon koalicioni i udhëheqësish LDK/PDK në Kuvendin Komunal të Prishtinës me vota të koordinuara mirë mes veti.

Edhe sot ata bashkë-qeverisin pse bashkë-zaptojnë Stacionin e Autobusëve ku kanë vendosur taksa shtesë për qytetarët. Kanë qenë bashkë këto vite dhe vazhdojnë të hyjnë bashkë edhe ne zgjedhje.

Propagandën e kanë bashkë, e akuzat i bëjnë bashkë.

Me 22 tetor duhet me ju dhënë përgjigje në zgjedhjet edhe për Kuvend Komunal të pamundësojmë bllokimin e koalicionet në dëm të qytetit tonë”(sic), ka shkruar Ahmeti në profiln e tij në Facebook.
Be the first to comment

Leave a Reply