Aktorja e famshme turke takohet me Angelina Jolie (FOTO)
Aktorja e njohur turke Tuba Büyüküstün e cila luan rolin kryesor në filmin “Xhesuri dhe e bukura” është takuar në Los Angelos me aktoren me famë botrore Angelina Jolie.

Të dyja kanë marrë pjesë në festivalin ndërkombëtar Asian Film Festival.

Büyüküstün dhe Jolie janë aktore të cilat njihen si ambasadore të UNICEF-it dhe kanë dhënë një kontribut jashtzakonisht të madh për fëmijët refugjat sidomos në vendet afrikane.
Be the first to comment

Leave a Reply