Aktorja e njohur si Bahar uron Ramazanin ne gjuhen shqipe
Aktorët turq po bëhen gjithmonë edhe më të dashur për publikun shqiptar. Ata kanë një numër të madh fansash në Shqipëri dhe Kosovë, të cilët shpesh mundohen t`i përshëndesin në gjuhën shqipe. Një tjetër aktore turke ka zgjedhur që të urojë në gjuhën shqipe besimtarët mysliman për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Bëhet fjalë për aktoren Gaye Turgut e njohur në serialin “Beni affet”. Ajo ka shpërndarë një foto të sajën në Instastory, ku shkruhet: “Mirë se vjen Ramazan”. Nuk dihet nëse aktorja është me origjinë shqiptare, apo ndoshta thjesht ka dashur të urojë të gjithë fansat e saj shqiptarë.
Be the first to comment

Leave a Reply