Aktorja shqiptare rrëfen se e kanë përdhunuar: Më çoi në një dhomë hoteli kur isha 12-vjeçe
Eliza Dushku, aktorja e famshme me origjinë shqiptare ka tronditur Hollivudin teksa ka treguar se e kanë përdhunuar kur ishte vetëm 12-vjeç.
Ashtu si edhe kolegë të tjerë kanë ndarë eksperiencat e hidhura të jetës së tyre, teksa në këtë vit kanë bërë thirrje të forta kundër abuzimeve seksuale, Dushku është shprehur se edhe ajo ka qenë viktimë e seksit nga njerëzit e fuqishëm të Hollivudit.

Ai ka treguar se kur ishte vetëm 12-vjeç derisa po xhironte filmin “True Lies”, ishte abuzuar seksualisht nga Joel Kramer, njëri nga koordinatoret kryesor të skenave të rrezikshme në Hollivud.

Eliza thotë se që nga ajo kohë ka luftuar me veten e saj duke u munduar ta gjej mënyrën dhe kohën për ta bërë publike këtë por, nuk kishte mundur deri tani. Edhe pse për këtë ngjarje të tmerrshme ajo u kishte treguar prindërve të saj, vëllait dhe dy miqve me të vjetër, asnjëri prej tyre nuk e kishte ndihmuar

Ajo ka rrëfyer se 25 vite më parë, Joel e kishte mashtruar duke e dërguar në një dhomë hoteli me premtimin e bërë prindërve të saj se do ta dërgonte për not në një pishinë.

Aty ai e kishte dhunuar seksualisht edhe pse ajo i kishte thënë të mos e bënte. Në atë kohë ajo ishte 12-vjeçe ndërsa ai 36. Ajo tani i ka inkurajuar aktoret e reja që të flasin nëse dikush tenton të abuzoj me to dhe mos të bëjnë gabimin e saj.
Be the first to comment

Leave a Reply