Ali Ahmeti, lideri më i besuar tek shqiptarët
Sipas anketës së fundit të IRI-it e realizuar në gusht, Krytari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me 6 % është lideri më i besuar dhe i preferuar tek elektorati shqiptar i pasur nga lideri i Aleancës për shqiptarë Ziadin Sela  4%, Bilall Kasami me 3% interesante është se Taravari e ka kaluar Menduh Thaçin

Në taborin politik maqedonas Zoran Zaev me 16 % është politikani i  pasur nga Nikolla Gruevski me 11%.

 
Be the first to comment

Leave a Reply