Ambasadorët e BE takim me Ramën në Kryeministri
Dy ditë përpara nisjes së sesionit të ri parlamentar, diplomatët e Bashkimit Europian të akredituar në Shqipëri i janë drejtuar Kryeministrisë për të zhvilluar një takim me shefin e qeverisë Edi Rama.

Mësohet se kryeministri Rama ka informuar ambasadorët për prioritetet e qeverisë në mandatin e ardhshëm të qeverisë.

Burimet bëjnë të ditur që fokusi i takimit ka qenë lufta antikanabis, integrimi dhe reforma në drejtësi

Takimi ka zgjatur rreth 60 minuta.

Ndërkohë ditën e nesërme janë parashikuar që të zhvillohen edhe mbledhjet e grupeve parlamentare të PD dhe PS./oranews/
Be the first to comment

Leave a Reply