Arbitër italian për ndeshjen Vardar-Fenerbahçe
STAMBOLL (AA) – Arbitri i ndeshjes mes Vardar-it të Shkupit dhe Fenerbahçe-s në kuadër të raundit “play-off” të UEFA Ligës së Evropës që do të zhvillohet në Shkup më 17 gusht të enjten, është Luca Banti nga Federata e Futbollit të Italisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e publikuar nga UEFA, konfirmohet se arbitri i ndeshjes që do të luhet në Shkup në stadiumin “Filipi i II” në orën 20.00, është Banti.

Ndihmësit e Banti do të jenë Matteo Passeri, Fabionao Preti, arbitri i katërt Marco Guida po ashtu nga Italia.
Be the first to comment

Leave a Reply