Artistja e grimit tregon se si bëhet konturimi i fytyrës, inspiruara nga Henna (Video)
Kur vjen fjala tek konturimet e fytyrës, shumë artist grimi kanë gjetur mënyra të veçanta, për të vënë në pah vija sa më të lakmueshme.

Ndërsa artistja 17-vjeçare e grimit, Sahur Saleim ka gjetur një mënyrë shumë të mirë dhe të zgjuar me anë të “konturimit Henna”.

Adoleshentja nga Pakistani, ka ngarkuar një video në internet, ku tregon se si e vijëzon fytyrën me ngjyrë bronzi.

Pasi e mbulon fytyrën me vizatimet e famshme Henna, ajo vazhdon më pas të formëson konturat e fytyrës.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni mënyrën që e përdor Saleim, për konturim të fytyrës. /Telegrafi/
Be the first to comment

Leave a Reply