Automjeti juaj rrezikohet të ju vjedhet edhe nga Ariu (VIDEO)
Ai është (paksa) më i zgjuar se ndonjë ari i thjeshtë!

Një ari u hodh në një SUV dhe e mori atë për një udhëtim në Kolorado – deri sa e përplasi, sipas raporteve.

“Do të kishte marrë një orë një njeri për të bërë atë që ariu bëri në pak minuta”, tha Ron Cornelius, i cili e gjeti makinën pasi kafsha me SUV ja rrëzoj kutinë e postës, i tha Durango Herald.

Ariu rrëmbeu Subaru nga fqinji i Cornelius të premten në mëngjes – me gjasë duke liruar frenën e parkimit dhe duke shkaktuar që automjeti të rrokulliset në rrugë me pemë dhe të rrëzimit të kutisë postare, raporton gazeta.

Ngatërresa zgjoi Cornelius dhe gruan e tij dhe ata vrapuan jashtë për të gjetur SUV të dëmtuar dhe lajmëruan 911, nga frika se njerëzit ishin ende brenda në veturë.

Çifti nuk e pa ariun, por ata gjetën timonin dhe radion të shkulura, ndërsa dritarja e pasme ishte e thyer – dhe kishte jashtqitje të ariut prapa, ata i thanë gazetës Durango Herald. /topalnews/

 
Be the first to comment

Leave a Reply