Bardhi: Kisha ëndërruar se do t’i shënoja Barcelonës
Shkëlqimi i Enis Bardhit me Levanten vazhdoi edhe ndaj Barcelonës, teksa skuadra e tij fitoi me rezultat 5-4.

Shqiptari që përfaqëson Maqedoninë shënoi dy gola në humbjen e parë sezonale të klubit katalunas.

“Kjo skuadër është mjaft e mirë dhe mund të fitojmë ndaj çdo kujt. Është një natë e madhe për ne”.

“Vuajtëm shumë ndaj Barcelonës pasi ata luajnë në një nivel të madh, por jam shumë i lumtur”.

“Kemi luajtur shumë mirë dhe me besim të madh. Jam i lumtur për golat, kam ëndërruar që do të shënoja dhe do të ndihmoja skuadrën”.

“Tani duhet të mendojmë për sezonin e ardhshëm dhe të vazhdojmë kështu”.

“Na mungoi diçka që tani e kemi. Besimi. Kemi një grup të mrekullueshëm dhe kjo është arsyeja pse po fitojmë”, ka shtuar Bardhi raporton Marca.

Një xhiro nga fundi i La Ligas, Enis Bardhi ka nëntë gola në kampionat dhe ka dhuruar një asistim.
Be the first to comment

Leave a Reply