Behlul dhe Bihter mund të bashkohen, por aktorja ka një kusht të pakthyeshëm
Dashuri e ndaluar”, seriali  i cili bëri bashkë dy nga aktorët më të mirë në Turqi, Beren Saat dhe  Kivanç Tatlitug, në rolet e Bihter dhe Behlul, vazhdon të jetë ndër filmat më të shitur në produksionet turke. Kjo është arsyeja që producentët po mendojë që t’i ribashkojnë.

Ditët e fundit mediat turke kanë raportuar se dyshja do të rikthehen në ekran si protagonistë në një serial të ri. Si fillim, produksioni ka kontaktuar me aktoren, e cila ka kërkuar 130 mijë lira turke për çdo seri.

Por pasi produksioni ka kontaktuar Kivanç Tatlitug, Bihter ka ndryshuar tarifën. Siç mësohet, aktori i njohur turk ka kërkuar 150 mijë lira turke për seri dhe sapo Beren ka mësuar për këtë shifër, ka thënë: “Nuk mund të paguhem më pak se Kivanç” duke i shtuar shifrës së saj edhe 30 mijë lira turke të tjera.

Kështu, aktroja 33-vjeçare ka ndryshuar mendje duke kërkuar 16o mijë lira turke dhe jo më 130 mijë.”

Kërkesa e aktores, për momentin, nuk është pranuar, por mësohet se produksioni vijon diskutimin, edhe pse po mendon të propozojë të tjerë aktorë. Pritet në ditët e para të qershorit të mësohet se cila do të jetë partnerja e Kivanç, i cili, për momentin, duket se është e sigurt që do të jetë në serial.
Be the first to comment

Leave a Reply