Bëni bashkë këto 2 produkte dhe…lamtumirë grip e sekrecione
Gjate dimrit eshte e zakonshme qe te na kape fyti, hundet, nga gripi qe qarkullon neper kembe.

Sinoziti subakut, shfaqet me inflamacion të sinuseve që zgjasin 4-8 javë. Sinoziti periodik shfaqet me disa raste të përsëritura në vit.
Zakonisht, trajtimi për sinuset përfshin përdorimin e antibiotikëve, edhe pse që mund të japin efekte afatshkurtra, por mund të kenë edhe shumë efekte anësore. Prandaj, opsioni më i mirë është që të përdorni mjete natyrale për të trajtuar sinozitet.

Përbërësit e nevojshme:

¼ filxhan (220 ml) uthull molle organike
½ filxhan me ujë kokosi organik
1 lugë gjelle piper i kuq

1 limon organik i shtrydhur
1 lugë gjelle mjaltë organik i papërpunuar

Udhëzimet:

Ngrohni ujin e kokosit dhe hidheni në një gotë të madhe. Shtoni uthullën e mollës dhe përziejeni mirë. Lëreni të ftohet, pastaj shtoni mjaltin dhe piperin e kuq. Përziejeni përsëri. Në fund, shtoni lëngun e limonit.
Për rezultate më të mira, konsumojeni këtë pije esëll para se të hani mëngjes dhe natën vonë, para se të shkoni në shtrat.
Be the first to comment

Leave a Reply