Besim Hoda: Kryetari i Partisë është Lider (VIDEO)
Në emisionin e mbrëmshëm Rruga Drejt në Tv Alsat-m, Besim Hoda ka ‘nokautuar’ Zejd Rexhepin, duke ia bërë të ditur se kryetari i partis është edhe lider i saj, dhe se përgjegjësia nuk i takon vetëm kryetarit por të gjithë grupit në përgjithësi.

Ndryshe Zejd Rexhepi, në ato pak struktura që po formojnë, po mbajnë individë që në vendet e tyre kanë pësuar humbjen më të madhe në zgjedhje.

Siç është rasti me Afrim Gashin që në zgjedhjet lokale, dështoi që të fitoj edhe në vendlindjen e tij, ose edhe të Zejd Rexhepit, që në lagjen e tij morri vetëm 98 vota.

Ndërkaq Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami, edhe pse kundër kishte të gjithë aparatin shtetëror, arriti që në Tetovë të marrë 17.500 vota.

Parashtrohet pyetja, kujt dhe nga kush duhet të kërkohet përgjegjësi ?
Be the first to comment

Leave a Reply