Bonucci: U largova nga Juve se ashtu vendosi klubi, nuk shkova te Milani për para
Leonardo Bonucci ka thënë se nuk meriton të quhet tradhtarë nga tifozët e Juventusit pasi iu bashkua Milanit.

Qendërmbrojtësi kaloi te Rossonerët gjatë verës për 40 milionë euro.

“Vendosa të largohet nga Juventusit pas zgjedhjes së bërë nga klubi, duhet guxim për të marrë një vendim të tillë, unë e mora”.

“Më kanë quajtur tradhtar dhe mercenar, këto ishin gjëra të rënda për një njëri që ka dhënë gjithçka për Juven”.

“Nuk u largova për para, kam fituar pothuajse njëjte te Juventusi. Me Juven shkuam së bashku deri në fund”, ka thënë Bonucci.
Be the first to comment

Leave a Reply