Bushati në Greqi për të ardhmen e Europës
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ndodhet në Greqi, ku po merr pjesë në një takim me grupin e Vishegradit.

Takimi organizohet nga ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias.

Në twitter, kreu i diplomacisë shqiptare shkruan: “Këtu, pikërisht poshtë Tempullit të Poseidonit, të gjithë jemi mbledhur nga mikëpritesi ynë i madh Nikos Kotzias, për të diskutuar mbi të ardhmen e Europës dhe për të përsëritur perspektivëb tonë të përbashkët evropiane.”
Be the first to comment

Leave a Reply