Çfarë po ndodh në Brazil? (Video)
Banorët e një qyteti brazilian janë habitur nga një re pluhuri kërcënuese, si apokalips, mbi shtëpitë e tyre.

João Paulo Magalhães ka shpërndarë videon e resë që ndodhet mbi një pikë karburanti në Teixeira në jug lindje të vendit pasdite vonë të së enjtes, teksa dielli po perëndonte.

Shumë të tjerë e kanë dokumentuar fenomenin i cili duket dhe si meteor.

Meteorologoët vendas thanë se ajo ishte një re pluhuri. Pak ditë më parë edhe në Kinën veriore banorët ishin në panik për shkak të një stuhie rëre e cila përfshiu shtëpitë e tyre./oranews/

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply