Chelsea shkatërron Qarabagun, Roma dhe Atletico ndahen baras (Video)
Chelsea ka shkatërruar Qarabagun duke e mposhtu me rezultat 6-0.

Ndeshjen e nisi Pedro me gol që në minutën e 7-të.

Pas tij shënoi edhe Zappacosta në minutën e 30-të, rezultat me të cilën u mbyll pjesa e parë.

Chelsea e ka trefishuar epërsinë me mbrojtësin Azpilicueta që ka shënuar në minutën e 55-të.

Pas tij shënoi Bakayoko për 4-0, ndërsa ndeshjen e mbylli Michy Batshuayi me dy gola në fund.

Roma dhe Atletico Madridi edhe pse zhvilluan një ndeshje të hapur nuk arritën të shënojnë gola, duke i ndarë pikët.
Be the first to comment

Leave a Reply