Conte : Morata ka nevojë për kohë
Antonio Conte ka pranuar se përpara Alvaro Morata duhet t’i jepet kohë për t’u përshtatur me ekipin e Chelsea dhe futbollin anglez.

Chelsea fillon mbrojtjen e titullit të Premier League ndeshje me Burnley në Stamford Bridge të shtunën dhe nënshkrimi i ri i £70m Morata është vendosur të bëjë debutimin e tij për Blues.

Nënshkrimi i klubit 24-vjeçar shënoi 20 gola për Real Madridin në të gjitha garat, pavarësisht se u përdor kryesisht si zëvendësues dhe gjithashtu fitoi La Ligën dhe Ligën e Kampionëve.

“Ai po fillon të kuptojë atë që dua prej tij gjatë ndeshjeve”, tha Conte.

“Ai ka nevojë për kohë. Sulmuesi është një rol i rëndësishëm. Ky rol është më i vështiri për tu përshtatur sesa rolet tjera”. /SkySports/
Be the first to comment

Leave a Reply