Costa befason me klubin e ri (Foto)
Diego Csota do të transferohet në Atletico Madrid. Por, ekipi spanjoll do ta huazoj sulmuesin në Kinë
Sipas tabloidit britanik, Daily Mirror, Atletico Madrid është e vendosur që ta transferoj Diego Csotan nga Chelsea gjatë kësaj vere.

Por, sulmuesi spanjoll nuk do të mund t’i bashkohet deri në janar ekipit nga Madridi, pasi këta të fundit nuk kanë drejtë të blejnë lojtarë gjatë kësaj vere.

Daily Mirror shkruan se Atletico Madrid po mendon që Costan ta huazoj te ndonjë skuadër e Kinës deri në janar, përcjelle Express

Në mesin e skuadrave kineze që e dëshiron Costan është ekipi i drejtuar nga Fabio Cannavaro, Tianjian Quanjian.

Costa ka qenë pjesë e Atletico Madridit mes viteve 2010-2014. Ai me këtë klub ka luajtur 94 ndeshje dhe ka shënuar 43 gola. /Express/
Be the first to comment

Leave a Reply