Deklarata e fortë e kritikes së Bashës: Të kthehet Berisha në krye të PD-së!
Në një kohë kur kritikat ndaj Bashës sa vijnë e bëhen serioze, anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Edith Harxhi ka bërë një deklaratë të fortë.

Sot, më 22 mars, si dita e parë e zgjedhjeve pluraliste në Shqipëri, Harxhi ka kërkuar largimin e Bashës nga PD-së dhe rikthimin e Sali Berishës.

Deklarata e Harxhit

Ndoshta ka ardhur koha qe Z. Berisha te rikthehet ne balle si e vetmja figure qe mund te mbledhe, bashkoje, koordinoje te djathten kunder te keqes se madhe. De Gauli shqiptar duhet te kthehet. Bace kthehu e na prije!

Sot eshte 22 marsi dite e shenuar e demokracise tone por fatkeqesisht sot PD eshte me rende se kurre ne nje kohe qe duhej te ngjallte shprese perkundrejt dhunes politike ekonomike dhe shoqerore te qeverise aktuale. PD duhet te ringrihet dhe te ndale krimin dhe korrupsionin (1) .
Be the first to comment

Leave a Reply