Dëshironi të humbi peshë pa ushtruar? Përdorni këta tre përbërës
Sado e pabesueshme që duket, kjo recetë është e dizajnuar për humbje të shpejt dhe natyrale të peshës, si dhe është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Kjo merr kohë vetëm pak minuta për t’u përgatitur dhe duhet të vendoset në frigorifer e pastaj të konsumohet kur është nevoja.

 

Përbërësit:
Një lugë gjelle mjaltë, dy lugë gjelle kanellë, një litër ujë. Fillimisht e merrni një pjatë të vogël dhe i përzieni përbërësit, pastaj produktin e vendosni për t’u zier. Pas zierjes, produktin e fituar e ndani në mënyrë të barabartë dhe e vendosni në dy tasa. Gjysma e parë duhet të konsumohet një orë para mëngjesi, ndërsa gjysma tjetër duhet të konsumohet para se të flini.
Kur e konsumoni produktin në mbrëmje, pjesën e mbetur e vendosni në frigorifer për mëngjesin e ardhshëm. Atë gjysmë e konsumoni në stomak të zbrazët.

Thuhet se kjo pije, veç tjerash, e pastron trupin dhe e mbështetë humbjen e peshës pa qenë nevoja të bëni ndryshime tjera në dietën tuaj. Rezultatet e këtyre varen më së shumti nga lloji i kanellës që e konsumoni, pasi që ka shumë lloje të ndryshme. P.sh., ka kanellë indoneziane, kanellë ceylon dhe kanellë cassia. Këtë të fundit preferohet ta shmangni. Ndërsa për t’i shijuar efektet dhe vlerat ushqyese të mjaltit, rekomandohet ta konsumoni pasi të vlon uji.
Be the first to comment

Leave a Reply