Disa Rregulla Të Veshjes Që Lëjnë Përshtypje Në Takime Të Rëndësishme
Rrobat janë një pjesë shumë e rëndësishme e imazhit tonë. Çdo detaj mund të vërehet – sidomos kur do të takoni dikë për herë të parë.

Ne ju sjellim disa rregulla më bazike që do t’ju ndihmojnë të dukeni të përsosur gjatë gjithë kohës

1. Kur vishni një këmishë ose një bluzë,  nuk duhet t’i leni hapur më shumë se dy kopsa

2. Kujdesuni që vathët tuaj të kombinohen me byzylykun dhe qaforja të kombinohet me unazën. Tri ose katër bizhuteri të një modeli është shumë.

3. Fundi i kravatës suaj duhet të arrijë belin dhe madje të kalojë poshtë belit.

4. Përzgjidhni ose të visheni shkurt ose që të visheni shumë hapur. Që të dyja bashkë duken shumë vulgare

5. Nëse vishni një këmishë pa xhaketë, nuk keni nevojë për kravatë

 

6. Hapja e këmishës që e vishni në zyre nuk duhet të jetë më e hapur se  në foto 

7. Nëse e futni këmishën nën pantollona, duhet të vendosni një rrip

8. Lëkura juaj nuk duhet të shihet mbi xhinse

9. Ngjyra e rripit tuaj duhet të jetë e njëjta ngjyrë me këpucët tuaja

10. Të gjitha etiketat mbi rroba duhet të hiqen

11.  Mos veshni rroba me disa dizajne

12. Çorapet tuaja duhet të jenë aq të gjata sa këmbët tuaja të mos shihen kur jeni ulur

13. Një bluzë pa mëngë që e vishni në zyre duhet të mbulojë shpatullat tuaja
Be the first to comment

Leave a Reply