DUA LIPA ARTISTJA MË E RE QË ARRIN 1 MILIARD KLIKIME ME “NEW RULES”
Hiti i saj “New Rules”, pati sukses të jashtëzakonshëm, duke fituar kështu çmime të ndryshme. Popullaritet mori edhe në YouTube. Dua Lipa pothuajse arriti 1 miliard klikime në këtë këngë.

Vet Dua Lipa, ka deklaruar se është artistja femër më e re në moshë që ka arritur të kap këtë shifër në Youtube. Për të shënuar këtë sukses, Dua në Instagram ka publikuar një fotografi kur ishte e vogël dhe në duar po mbante një telefon në duar.

“Kam kapur telefonin dhe kuptova se jam artistja më e re femër që kapi 1 miliard shikime në një video muzikore #newrules WHAAAAA !!”, ka shkruar Dua. Kënga “New Rules” u publikua në muajin në korrik të vitit të kaluar dhe është kënga më e suksesshme e Dua Lipës deri më tani.
Be the first to comment

Leave a Reply