Dua Lipa gati për finalen e “Champions League”, kështu u paraqit para shtypit
Këtë vit futbolli po flet shqip.

Kjo ngase, janë tre vajza shqiptare të cilat në një formë apo tjetrën po marrin pjesë në ceremonitë kryesore të ndeshjeve futbollistike.

Era Istrefi do të këndojë himnin e Kampionatit Botëror bashkë me Will Smithin dhe Nicky Jamin, ndërsa Rita Ora iu bashkua UEFA-s për të promovuar futbollin e femrave në botë.

Krahas tyre, është edhe Dua Lipa e cila do të këndojë në ceremoninë hapëse të “Champions League”, e cila mbahet të shtunën.

Dua tashmë po bën përgatitjet përfundimtare rreth performancës në këtë ngjarje, kurse sot ka mbajtur koncerencë për shtyp pikërisht në stadiumin ku do të këndojë të shtunën, para ndeshjes Real Madrid-Liverpool.

E veshur me një fustan të kuq, këngëtarja dukej mahnitëse derisa ndau me ndjekësit disa imazhe në rrjetet sociale.
Be the first to comment

Leave a Reply