E FUNDIT/ Gjykata jep vendimin për kryebashkiakun e Lezhës
Gjykata e Lezhës ka dhënë sëfundmi vendimin për kryebashkiakun e Lezhës, Fran Frroku, i cili akuzohet për falsifikim me qëllim tjetërsimin e pronave.

Mësohet se gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Frrokun.

Ky i fundit u ndalua pak ditë më parë nga policia, si pjesë i një hetimi disa mujor për disa toka në Shëngjin dhe Ranën e Hedhun.

Bashkë me Frrokajn u ndaluar edhe disa zyrtarë të Bashkisë së Lezhës.
Be the first to comment

Leave a Reply