E pabesueshme! Edi Rama mes 10 liderëve më seksi në botë
Kryeministri Edi Rama është njohur nga mediat botërore si një ndër kryeministrat më seksi në botë.

Website “Hottestheadsofstate.com” edhe këtë fundvit ka publikuar një listë me emrat e liderëve më seksi në botë.

E sigurisht as në këtë listë nuk mund të mungojë Rama, kryeministri i Shqipërisë.

Ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë vit vendin e parë e mban kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, 45 vjeç.

Në vendin e dytë radhitet kryeministrja e Zelandës së Re, Jasida Ardern dhe në vendin e tretë mbreti i Butanit, Jigme Khesar Namgyel Wangchuck.

Ndërsa Edi Rama është renditur në vendin e nëntë, duke ia kaluar edhe kryeministrit të Irlandës Bjarni Benedictsson dhe atij të Greqisë Alexis Tsipras.

Lista e liderëve më seksi në botë:

1. Justin Trudeau, kryeministri Kanadasë

2. Jasida Ardern, kryeministri i Zelandës së Re

3. Tzigeme Kezar Naggel Wangtsuk, mbreti i Butanit

4. Enrique Pena Nieto, president i Meksikës

5. Joeven Molise, presidenti i Haitit,

6. Emmanuel Macron, Presidenti i Francës

7. Kolinda Grabbar Kitaroviç, Presidenti

8. Moe Jae-in, Presidenti i Koresë së Jugut,

9. Eddie Rama, kryemnistiri

10. Bjarni Benedictsson, Kyreministri i Irlandës

11. Alexis Tsipras, kryeministri i Greqisë
Be the first to comment

Leave a Reply