E pabesueshme, shikoni sa vite kishte Roma që nuk e shijonte gjysmëfinalen
Roma eliminoi mbrëmë Barcelonën, duke e turpëruar në “Stadio Olimpico”, duke bër kështu një nga përmbysjet më të mëdha në Champions League.

Skuadra italiane kishte afër tre dekada e gjysëm që nuk shkonte në këtë garë. Pra që nga sezoni 1983/84 Roma nuk kishte shkuar asnjëherë në gjysmëfinale të UEFA Champions League.

Golat për skuadrën e Di Francescos i shënoi Edin Dzeko në minutën e 6′-të, Daniele De Rossi në minutën e 58′-të dhe Kostas Manolas në minutën e 82′-të.
Be the first to comment

Leave a Reply