F1, Hamilton niset i pari në Belgjikë, barazon legjendën Schumacher
Britaniku ishte më i shpejti në provat zyrtare me kohën 1:42:553, ndërsa menjëherë pas tij do të niset Vettel. Edhe radha e dytë e nisjes do të ndahet mes Mercedes dhe Ferrarit, përkatësisht Bottas e Raikkonen.

Kjo garë do të jetë e 100-ta në karrierë për britanikun Hamilton.

Gara e Çmimit të Madh të Belgjikës do të zhvillohet ditën e nesërme në orën 14:00.
Be the first to comment

Leave a Reply