Formula magjike për zbardhjen e lëkurës
Ky është një process me dy hapa. Në hapin e parë, ne do të heqim lëkurën e vdekur dhe në hapin e dytë do përdorim një zbardhues natyral të lëkurës.

Hapi 1 – Pastroni lëkurën dhe bëni përzierjen. Merrni 1 lugë çaji sheqer dhe shtoni 3 lugë çaji lëng portokalli. Shtoni 1 lugë çaji vaj ulliri dhe një lugë çaji mjaltë, përzieni mirë dhe aplikojeni në lëkurën tuaj dhe masazhojeni për disa minuta. Pastrojeni me pambuk të lagur me ujë të ngrohtë.

Hapi 2 – Në një tas merrni 2 lugë çaji miell miell oriz, shtoni ¼ lugë çaji sode buke dhe shtoni 6 lugë çaji lëng portokalli. Përzieni mirë dhe aplikoni një shtresë të trashë mbi lëkurën tuaj. Lëre për 20 minuta, fërkojeni për 2 minuta dhe lajeni.
Be the first to comment

Leave a Reply