Gruaja sulmon turistët vetëm pse u ankuan për çmimin e çajit
Një mama e frikësuar britanike ka përshkruar momentin tejet të vështirë kur ajo dhe djali i saj adoleshent u sulmua nga një grua me dy shpata druri si dhe gurë.

Ajo po vraponte nëpër një shpat të lartë mali në Nepal.

Gemma Wilson, 35 vjeç, ishte rreth 4500 metra në udhëtimin e Circuit Annapurna në Nepal me 15-vjeçarin e saj, Stepson Charlie.

Pas ndalimit për të pirë një çaj në zonë, udhëtimi i tyre nëpër male u shndërrua në një makth të vërtetë, kur pronarja e dyqanit të vogël u tërbua dhe i sulmoi ata.

Shkaku është banal; turistja u ankua për çmimin e çajit, pasi kushtonte më shtrenjtë se zakonisht.

Në xhirimin e filmit “GoPro” nga vendi i ngjarjes që u zhvillua muajin e kaluar, Gemma mund të shihet duke iu lutur gruas për t’i lënë të shkojnë pas një udhëtimi të gjatë.

Gruaja tha se gjithmonë kishte paguar 50 rupie (monedha e Nepalit) për çajin e zi.

“Kur unë u ngrit për të paguar ajo tha se ishte 150 rupie. Unë e pyeta përsëri dhe ajo e përsëriti atë, kështu që mora paratë dhe e pagova, por unë i thashë asaj se ishte seriozisht i kushtueshëm”. Ajo që e acaroi më së shumti shitësen, edhe fotografimi i dyqanit.
Be the first to comment

Leave a Reply