Grubi: BDI e çoi VMRO-në në opizite dhe e la të pret haber në penxhere
Deputeti i BDI-së, Artan grubi sot  në Kuvend pati përplasje  me deputetët e VMRO-së. Ai tha se BDI e çoi VMRO-në në opozitë dhe e la të pret në dritare, shkruan TetovaSot

Kjo qe po shohim dje dhe sot ne kuvend eshte Keqperdorim flagrant i foltores se parlamentit nepermjet te shpifjeve brutale per fushate zgjedhore. Duke u mshefur pas imunitetit te deputetit, duke keqperdorur proceduren dhe duke vijuar me propagande trushperlarese, ne mungese te guximit per ta thene kete jashte salles se parlamentit, deputetet e VMRO-se ne bashkepunim me prokurorine e Zvrlevskit, po perpiqen te shpifin ne menyren me vullgare te mundshme. Arsyeja e ketij mllefi dhe shfrenimi te pakontrolluar te VMROse eshte vendimi i jone me 29 janar per ti derguar ata ne opozite dhe per ti lene ne penxhere duke pritur haber. BDI deshmoi me 29 janar dhe me 27 prill qe nuk e zhgenjejne votuesin shqiptar. Ndersa, Rezultati i Prokurorise Speciale dihet boterisht dhe eshte prezantuar publikisht. Per ate qe e ben vet VMRO-ja, i akuzon te tjeret. Derexhja ne te cilen ka ra eshte per te te ardhe keq” tha Grubi sot në Kuvend.
Be the first to comment

Leave a Reply