Hapja e negociatave, skeptikët holandezë vijnë në Shqipëri për reformat
Holanda është një nga vendet spektikë për zgjerimin e Bashkimit Europën me vendet e Ballkanit Perëndimor. Por një delegacion nga Holanda ka mbërritur në sot në Tiranë për të parë ecurinë e reformave të ndërmarra deri tani në kuadër të integrimit në Bashkimin Europian.

Delegacioni i cili përbëhet nga një grup deputetësh është takuar me kryeministrin Edi Rama. Më pas ata janë takuar me kreun e PD Lulzim Basha dhe deputeten Jorida Tabaku.
Be the first to comment

Leave a Reply