Hysaj mbërrin në Angli, e pret klubi i ri?
Elseid Hysaj gjendet në Angli duke zgjuar spekulime rreth transferimit në Premierligë.

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, me shumë gjasa do të transferohet në Premierligën angleze pas paraqitjes dinjitoze me Napolin në Serinë A.

Sipas mediave britanike, për shkodranin ka shfaqur interes Chelsea dhe Manchester United, të cilët janë gati të paguajnë klauzolën për mbrojtësin 24-vjeçar.

Hysaj i ka forcuar edhe më shumë zërat e mediave, teksa para pak minutash ka postuar në “InstaStory” një foto nga avioni me destinacion Londrën.

Dyshimet e para janë për një takim me drejtuesit e Chelseat, por në skenë është dhe Manchesteri.

Në orët në vazhdim pritet të ketë të reja rreth të ardhmes së mbrojtësit shkodran.
Be the first to comment

Leave a Reply