Ja çfarë celulari përdor lideri i BDI-së Ali Ahmeti (FOTO)
 

Nokia 3310 (2017) u nis në shkurt të vitit 2017. Telefoni vjen me një ekran 2.40 inç me rezolucion prej 240 piksela me 320 piksela.

Telefoni përmban 16MB hapësirë ​​të brendshme që mund të zgjerohet deri në 32GB nëpërmjet një karte microSD. Sa i përket kamerave, Nokia 3310 (2017) paketon një kamerë primare 2 megapikselë në pjesën e prapme

Nokia 3310 (2017) funksionon Seria 30 dhe është mundësuar nga një bateri e lëvizshme 1200mAh. Ajo mat 115.60 x 51.00 x 12.80 (lartësi x gjerësi x trashësi).

Nokia 3310 (2017) është një celular i dyfishtë SIM (GSM dhe GSM) që pranon Micro-SIM dhe Micro-SIM. Opsionet e lidhjes përfshijnë Bluetooth dhe FM.
Rreth Nokia
Nokia ka qenë një nga prodhuesit më të mëdhenj të telefonisë celulare në botë, por ajo mbeti prapa me ardhjen e iPhone dhe Android smartphones. Në vitin 2014, divizioni i pajisjeve dhe shërbimeve të Nokia-s u shit në Microsoft. Në vitin 2016, kompania finlandeze HMD Global bleu një pjesë të biznesit të telefonit me karakteristika të Microsoft dhe ka një marrëveshje licencimi që lejon atë të bëjë smartphones nën markën Nokia.

Si duket performansa e këtij celulari e ka bindur edhe Ali Ahmetin për ta përdorur atë dhe si duket Ali Ahmeti është një fans i celularave të kompanisë NOKIA.

 
Be the first to comment

Leave a Reply