Ju dalin herpesa? Ja si t’i hiqni menjëherë
Herpesi është një flluskë ose plagë që zakonisht krijohet në zonën përrreth buzëve.

Në mënyrë që të shmangni përdorimin e vazhdueshëm të baranve antivirale, do t’ju paraqesim një mënyrë natyrale për zhdukjen e herpesit në 1 ditë.

Herpesi është një infeksion relativisht i padëmshëm, por nëse nuk kurohet mund të përhapet në shumë zona rreth fytyrës dhe trupit.

Ju duhet vetëm 1-2 thelpinj hudhre dhe aplikojeni mbi fluskë. Lëreni për 10 minuta mbi herpes dhe pastaj shpëlajeni zonën e infektuar me ujë të ngrohtë. Përsëriteni këtë procedurë 5 herë në ditë dhe brenda 24 orësh, herpesi do të zhduket.

Nëse herpesi ka një përmasë më të madhe, atëherë do t’i duhet pak më shumë kohë për t’u eliminuar.
Be the first to comment

Leave a Reply