Ju mbyti shiu? Moti ka një surprizë për nesër
Paraditja e sotme ka nisur me shira të dendur në të gjithë territorin e vendit, të cilët duket se do të vazhdojnë edhe gjatë ditës në pjesën qendrore dhe veriore.

Meteoalb njofton se në këto zona priten rrebeshe të tjera shiu gjatë orëve në vijim deri në mbrëmje kur parashikohet një përmirësim i kushteve të motit.

Kthjellimi do të vazhdojë edhe gjatë ditës së nesërme.

“Orët vijuese sjellin pakësim të shirave në zonat jugore, ndërsa zonat qendrore dhe veriore mbeten me rrebeshe të herë pas hershme shiu. Gjatë pasdites do të ketë kthjellim gradual të motit në zonat jugore, por qendra dhe veriu mbeten në kushtet e vranësirave dhe shirave të dobët deri afër mbremjes, e cila sjell mot kryesisht të kthjellët në të gjithë vendin. Në kushtet e motit kryesisht të kthjellet mbetemi deri mbrëmjen e së dielës.

Temperaturat e ajrit kanë ruajtur vlera konstante gjatë mëngjesit ndërsa vlerat e mesdites kanë pësuar një rënie mesatarisht 5°C duke bërë që maksimumi të ngjitet në 27°C”., – shprehen nga meteoalb. /albeu.com/
Be the first to comment

Leave a Reply