Ke nevojë për një grim të thjeshtë për mbrëmjen sonte? Të duhen vetëm 5 minuta
 Këtu do të gjesh një grim shumë të thjeshtë që mund ta bësh në shumë pak minuta. Cila është pjesa më  e bukur? Që ke mbaruar në vetëm 5 minuta para se të mbyllësh derën dhe të dalësh.

1. Apliko fondatinën. Hiq dorë nga nuancat dhe fillo me një fondatinë të thjeshtë. Pastaj merr furçën e makeup-it dhe fillo ta përhapësh me kujdes. Njëtrajtësoje fytyrën dhe pastaj fillo hapin tjetër.

2. Apliko një highlighter. Meqenëse po shkon në një festë të Vitit të Ri, përdor një highlighter që të jep freski, nuk të rëndon pamjen dhe është natyral. Kujdes aplikimin nën sy.

3. Konturo mollëzat. Dhe pas kësaj shto edhe pak highlighter në faqe për t’i bërë ato më të dukshme.

4. Shto pak xixa. Është Vit i Ri mbi të gjitha. Nise me pak atmosferë festash dhe me xixa. Apiko pak në sy (pa e tepruar).

5. Mos harro rimelin. Sigurohu që të kesh një cilësor dhe me furçën e duhur për të t’i theksuar edhe më shumë qerpikët.

6. Në fund, buzëkuqi i kuq. Vendos një buzëkuq të theksuar për të kompletuar look-un.

 
Be the first to comment

Leave a Reply