Kërcënon Milaim Zeka: Më 24 gusht do të marrë fund loja e VV-së, si dhe loja e PDK-së
Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, përmes një postimi në Facebook ka paralajmëruar se nëse më 24 gusht kur pritet të zhvillohet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, nuk zgjidhet Kadri Veseli, “NISMA do ta zhbllokojë Kuvendin”.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Nese me 24 nuk zgjedhet Kadri Veseli, NISMA do ta zhbllokoje Parlamentin

Ka nje kohe te gjate, qe VV dhe PDK-ja, po luajne guxhas me elrktoratin e Kosoves. VV po luan me karten e pateiotizmit, bash si Millosheviçi qysh luajke me hajvanatin serb. Hera e pare qe eshte pranu se ka faj kolektiv, eshte rasti i serbeve.

Ndersa PDK eja, po e trajton elektoratin, bash sikur me kane lope te gjalla. Shtrenjte kane me pagu kete trajtim ne zgjedhjet lokale.

Po deshiroje te them nje gje: me 24 gusht do marre funde loja e VV-se, dhe loja e PDK se. Heret ashte me fole, po do shihet edhe loja jone, me, ose pas dates 24!

E pergezoje Adem Mikullovcin, i cili mori vendim ne te miren e Kosoves!(sic) /Telegrafi/
Be the first to comment

Leave a Reply