Khloe Kardashian ka një truk tërësisht pa pagesë për fytyrë të përsosur, i cili është më i mirë se botoksi
Khloe Kardashian gjithmonë ka qenë ithtarja më e sinqertë dhe më e drejtpërdrejtë e klanit Kardashian – kjo këshillë shumicën do ta ngazëllejë.

Ajo në një intervistë për revistën New Beauty ka ofruar këshillat e veta të pazakonshme për bukuri siç janë eliminimi i qumështit nga ushqimi dhe pirja e 5 litrave ujë në ditë.

Mirëpo, truku i saj ka intriguar shumicën, transmeton Telegrafi.

Kur një mike i ka propozuar të përdorë botoksin për të bërë të njëjtë dukjen e anës së majtë dhe të djathtë të fytyrës Khloe ka vendosur që të aplikojë metodën dukshëm më të lirë, më saktësisht, pa pasur nevojë për të shpenzuar para.

Ka filluar të flejë në anën tjetër të fytyrës së saj

“Mendoj që njerëzit nuk dinë për këto gjëra, sepse botoksi dhe fillerët tani janë më të qasshëm sesa më parë”, ka thënë ajo.

Tashmë është e njohur që mënyra në të cilën flemë mund të pengojë krijimin e rrudhave në fytyrë, aq më parë kur flemë në shpinë, ndërkaq ekspertët thonë që, nëse dëshirojmë të dukemi më të rinj, mos fjetja anash është njësoj e rëndësishme si edhe lënia e duhanit dhe ekspozimi i tepërt në rreze dielli. /Telegrafi/
Be the first to comment

Leave a Reply