KJO është mënyra më e natyrshme për të hequr qafe dhimbjen e GJUNJVE dhe UJIN që mbledhin gjunjtë tuaj!
Në ditët e sotme, njerëzit shpesh ankohen për dhimbjen në gju. Faktorë të shumtë mund të shkaktojnë dhimbje në gjunjë. Në rast se nuk e dini, nyjet tona përbëhen nga sasi të vogla të lëngjeve të cilat janë të nevojshme për funksionimin e duhur. Shuma e tepërt e lëngjeve në gju është problematike, sepse pengon funksionet normale të gjurit dhe shkakton shumë simptoma të dhimbshme.
Enjtja në gjunj mund të shkaktohet nga një lëndim i ligamenteve ose tendonave.

Faktorë të tjerë të rëndësishëm përdorimi i tepërt i gjunjëve ose vuajtja e artritit. Enjtja mund të ndikojë në nyjen e gjurit ose në indet përreth dhe kjo e fundit është e njohur si “uji në gjurin tuaj”.

Po ju paraqesim një ilaç natyral që mund t’ju ndihmojë në rastin se keni uj në gjurin tuaj. Sapo të jeni diagnostikuar me një gju të fryrë, kthehuni te mjekimet popullore, por nëse dhimbja dhe ënjtja nuk largohen, vizitoni mjekun tuaj.
Këtu janë edhe disa truket të tjera efektive që mund t’ju ndihmojnë në rast se keni ujë në gjurin tuaj!

•Aplikimi i një pako akulli në çdo 10 minuta është shumë efektiv në zvogëlimin e enjtjes në gjunjë.

•Vendosja lart e këmbës është gjithashtu shumë i dobishëm! Ngre këmbën e prekur për të lejuar që lëngu i grumbulluar të shpërndahet natyrshëm mbi zgavrën e gjurit. Kur shtriheni në shtratin tuaj, vendosni dy jastëkë nën këmbën e prekur.

•Rekomandohet të lini duhanin, pasi kjo zakon zvogëlon rrjedhën e gjakut dhe oksigjenit në trup, gjë që zvoglon aftësinë e indeve për të riparuar vetveten.

•Kjo recetë është e mahnitshme!

Përbërësit:
1 e verdhë veze të freskëta
1 lugë gjelle kripë
Udhëzime:

Përziejeni të verdhën e vezës me kripën dhe aplikojeni këtë përzierje mbi gjurin tuaj të prekur. Mbuloje atë me një fasho.Përsërite çdo dy orë! Në baza ditore do t’ju duhet 5 aplikime. Ju do të vini re se uji në gjurin tuaj së shpejti do të fillojë të zhduket!

SHËNIM: Konsultohuni menjëherë me mjekun tuaj nëse situata juaj nuk përmirësohet!
Be the first to comment

Leave a Reply