Klopp: Coutinho nuk largohet
Jurgen Klopp ka folur për Philippe Coutinho pasi Liverpool hodhi poshtë një ofertë të dytë për mesfushorin nga Barcelona.

“Nga pikëpamja financiare, nuk ka kufizim të çmimit për ta lënë atë të shkojë ose për një çmim që ne jemi gati të japim”, tha Klopp për Sky Germany. “Qëllimi ynë është që të kemi ekipin më të mirë të mundshëm, kështu që ne duam të mbajmë djemtë tanë dhe të shtojmë lojtar të rinj.

“Sot asnjë lojtar në planetë nuk është i paprekshëm, por një transferim është një çështje e kohës dhe nëse keni mundësinë dhe nevojën për të reaguar ndaj një transferimi të tillë.

“Gjithashtu ju duhet të pyesni, nëse keni kohë për të reaguar, por vetëm për shkak të një kërkese të një klubi, ne nuk duhet të mendojmë për këtë. Ne nuk jemi në atë situatë.

“Liverpooli nuk është një klub që ka për të shitur lojtarë. Kjo është vendosur në gur. Pra, ajo që paguajnë në fund nuk ka rëndësi”. /SkySports/
Be the first to comment

Leave a Reply