Konjufca: Prishtina ka qenë dhe është katrahurë urbane
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, Glauk Konjufca, thotë se Prishtina është ende një qytet me “q” të vogël.

“Prishtina ka qenë një katrahurë urbane dhe në masë të madhe është edhe sot. Sepse, Prishtina për disa vite me radhë – kur ishte okupimi serb, por edhe më pas – ka vazhduar një praktikë të krijimit të Prishtinës jo në një kantier ndërtimi, po një kantier mbindërtimi”, ka thënë ai në Zona B të Klan Kosovës. “Dendësia urbane në Prishtinë nuk ta krijon komoditetin e ideimit të projekteve të mëdha”.
Be the first to comment

Leave a Reply