Koreja Veriore -SHBA-së: Lëvizja radhës është e juaja
Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un, ka rishikuar një plan për lëshimin e 4 raketave nga Guami dhe në këtë mënyrë të shoh lëvizjen e radhës të Amerikës.

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-s James Mattis, se nëse Koreja Veriore vendos të lëshojë këto 4 raketa në territorin amerikan, atëherë Amerika do të duhet të sulmojë.

Në një konferencë për media, Mattis, ka thënë se nuk mund të sulmosh amerikanët dhe të presësh që nuk do të ketë pasoja, bën të ditur CNN.

Presidenti i Koresë Jugore, Moon Jae-in, është shprehur se Amerika nuk mund të sulmojë tokën e Koresë Veriore, pa aprovimin e Koresë Jugore, kështu duke iu kundërvënë sekretarit amerikan James Mattis./Telegrafi/
Be the first to comment

Leave a Reply